מקומות עבודה משמשים בדרך כלל מקום בטוח למעבידים, לעובדים וללקוחות, אולם הם גם טומנים בחובם פוטנציאל לנזקים שונים שנגרמים גם בענפים שאין בהם סיכון מקצועי. אם תהיתם מדוע הוא חיוני לכל מעסיק, כדאי לדעת שביטוח חבות מעבידים מעניק לכם כיסוי ביטוחי על נזקים שעלולים להיגרם לעובדים במהלך העבודה ואתם תהיו חשופים לתביעות בגינם. בכך הוא מאפשר לעבודה להתנהל כסדרה בלי לחשוש מהוצאות עתק שאינן צפויות.

מהו ביטוח חבות מעבידים?

הביטוח מכסה את חבות המעסיק כלפי העובד בגין נזקי גוף ונפש שעלולים להיגרם לו במהלך העבודה אצלו, בעקבותיה או בשל מחלה הנגרמת מהעבודה.

הכיסוי כולל גם נזקים בגלל רשלנות המעסיק שגרמו לחס וחלילה מוות, מחלה או תאונה כלשהי לעובד שקורות במהלך התקופה שבה הוא מבוטח.

הכיסוי הביטוחי מיועד לפיצוי שפוסקים לעובד בבית המשפט ולכיסוי הטיפול בתביעה, ביטוח זה מבטח את המעסיקים מפני תביעות של עובדים על פי פקודת הנזיקין, להבדיל מהביטוח הלאומי שמבטח את העובדים על פי חוק הביטוח הלאומי ולכן הוא בנוסף לו ומשלם את הפיצויים שמעבר למה שהביטוח הלאומי משלם.

תביעת עובדים על חבות מעביד אפשר להגיש על נזקי גוף ומחלות שאינם כלולים בחוק הביטוח הלאומי ולכן תחויבו לשלם על כך ולא הביטוח הלאומי.

יש מעסיקים שאינם חושבים שביטוח חבות מעביד רלוונטי להם משום שהמשרד שלהם בטוח ואין בעבודה אצלם סיכון כלשהו, אבל הם יתפלאו לשמוע שביטוח זה הוא ביטוח חשוב ביותר, משום שביטוח לאומי אינו אחראי ואינו מחשיב את כל נזקי הגוף והמחלה שנגרמים לעובדים, ולכן העובדים ידרשו את הפיצויים מהמעסיקים. זה עד כדי כך חשוב שחלק מחברות הביטוח מחייבות מעסיקים להוסיף ביטוח זה לביטוח העסק ! חלקן מוכרות אותו ככיסוי נפרד.

מדוע ביטוח לאומי אינו מספיק?

תשלום פיצויים בגין נזק גופני הוא עניין נפוץ יותר בימינו ואנשים אינם מוותרים על זכויות אלה ובצדק. נהוג לחשוב שביטוח לאומי משלם על כך משום שמעסיקים משלמים ביטוח לאומי לעובדים שלהם,  אך טעות בידם. חשוב לדעת שהביטוח הלאומי משלם רק בהתאם לכיסוי מסוים שנקבע בחוק ואינו מכסה את כל הנזק.

ביטוח חבות מעבידים וצד ג' הוא ביטוח משלים לביטוח הלאומי ומכסה נזקים בגובה האחריות הנקובה בפוליסה, שהיא גבוהה יותר מביטוח לאומי ורחבה ממנה (בדרך כלל עד כ 20,000,000 ₪ ) וגם מותאמת למאפייני העסק ולתנאי העבודה של העובדים שלכם.

הפיצויים שנפסקים לעובד שמגיש תביעה הם מעבר לסכום שישלם להם ביטוח לאומי

חבות מעבידים

למי הביטוח חשוב?

ביטוח חבות מעבידים חשוב לכל מי שמעסיק עובדים, בעסק שלו ואפילו בביתו כגון עובדי משק בית וגינון, מכיוון שהסכנות במקומות אלה ברורות והתקריות הן עניין נפוץ. במקרים כאלה, ביטוח מעבידים וצד ג' הוא חובה לכל מי שרוצה להימנע מהוצאות כבדות שלא יוכל לעמוד בהן במקרה הצורך.

תביעות ביטוח המוגשת על ידי עובדים הן בשל מחלות והן בשל תאונות, בעיקר בשל נזק שנגרם להם בגלל רשלנות המעסיק והן כוללות מקרים שהמעסיקים לא חושבים אפילו שיחויבו בפיצויים עליהם ולכן חשוב להיות מכוסים, גם אם המעסיקים דואגים לסביבת עבודה בטוחה לעובדים הכל יכול לקרות ומומלץ להיות מוכנים לכך.

ביטוח זה אינו קבוע בחוק אבל מבוסס על פקודת הנזיקין שכן קבועה בחוק ולכן מוצעת על ידי חברות ביטוח שונות בנוסחים שונים ולפי המאפיינים שמותאמים לכל מעסיק.

חלק מהחברות מתנות את הביטוח לעסק עצמו גם בביטוח חבות מעביד.

כשמעסיקים מחפשים סוכנות ביטוח שמטפלת בכך עליהם לבדוק את כל הסעיפים, את הסכומים והתנאים ולהשוות בין הפוליסות השונות שמוצעות להם. הביטוח יכול להיות משולב בביטוחים נוספים שמעסיק עושה בדרך כלל, כמו ביטוח לבית עסק או דירה, בהתאם לעיסוק שלו.

האם ביטוח מעבידים וצד ג' הוא סטנדרטי?

לא. הוא מותאם לכל מעסיק ומקום עבודה. אפשר להתאים אותו אישית לצרכי המעסיק ולסכומים. חברות מסוימות אינן כוללות נזקים מסוימים כמו נזקי אזבסט ולכן יש לבדוק בדיוק מהם ההרחבות הסעיפים והתנאים של הפוליסה ולוודא שהיא מתאימה גם לכם. עוד מומלץ לבדוק כיצד חברת הביטוח מגדירה את יחסי העובד-מעביד כדי לדעת מי נחשבים לעובדים שלכם שכלולים בפוליסה במקרה של תביעה. הפרמיה תיקבע לפי מספר העובדים, סוג העבודה, רמת הסיכון ומאפיינים שונים. יש מקרים שבהם הפרמיה תחושב לפי שכר העבודה או ערך פרויקט מסוים שבגינו מבטחים.

לקבלת הצעה ופרטים נוספים לחצו על >> מחשבון ביטוח חבות מעבידים 

ביטוח מעביד וצד ג

מעסיקים עובדים בבית? הביטוח הזה בשבילכם

תאונות עבודה הן נפוצות יותר משחשבנו והגורמים להן רבים. הן יכולות להגרם כתוצאה מהעבודה ואפילו בבית, והן יכולות להיגרם כתוצאה מהזנחה ורשלנות של המעסיק שאינו מקפיד על סביבת עבודה בטוחה. בדיוק כפי שמשלמים לפי חוק ביטוח לאומי לעובדי משק בית, גינון ומטפלות, כך גם החבות של המעסיק כלפיהם כוללת גם נזקי גוף ומחלות שביטוח לאומי אינו מכסה במלואם או בכלל.

ביטוח חבות מעבידים וצד ג' כלפי עובדי משק בית, מטפלים, שיפוצניקים ועובדים שונים בדירה שלכם הוא בנוסף והוא במסגרת אחריותכם כבעלי הדירה.

ביטוח זה מכסה את המעסיק גם במקרים כאלה והם יותר תכופים ממה שנהוג לחשוב, לרוב הביטוח ייכלל גם במסגרת ביטוח דירה ולכן כדאי לבדוק סעיפים אלה ומה נחשב לעובד או לרכוש אותו בנפרד.

תביעות על ידי עובדים עלולות לגרום למעסיק להוצאות כספיות ניכרות אם לא יבטחו את עצמם בפוליסה מתאימה בסכומים שהביטוח מאפשר.

ביטוח כלי צמ"ה

ביטוח צ.מ.ה (ציוד מכני הנדסי)

שגשוג כלכלי וביטחון תעסוקתי ניכרים בדרך כלל לפי רמת הפעילות במשק, באתרי סחר ובנייה, בנמלי היבוא והיצוא ובמרלוגים למיניהם. המשותף לכולם הוא השימוש בציוד מכני

דילוג לתוכן