מה עושים כשחברת הביטוח לא רוצה לבטח את הרכב שלכם בביטוח חובה?

קורה לא פעם שאנחנו שומעים על בעיות שעושים לאנשים שרוצים לבטח את עצמם בביטוחים שונים אבל חברות הביטוח נרתעות מכך. זה קורה וזה לגיטימי אך נשאלת השאלה מה קורה כשחברת ביטוח מסרבת לבטח לקוח בביטוח חובה שהוא ביטוח המחויב על פי חוק? זה בדיוק מה שקורה לנהגים מסוימים שלא יכולים לבטח את כלי הרכב שלהם בביטוח חובה ולכן גם לא יכולים לעלות על הכביש.

 כדי שלא יקרה מצב שבו ינהגו ברכב לא מבוטח, מדינת ישראל הטילה על חברות הביטוח להקים חברת ביטוח שתבטח בביטוח חובה את כל הנהגים והכלים שחברות ביטוח מסורתיות לא מעוניינות לבטח וכך הוקם התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה שניקרא "הפול".

תאגיד זה מטפל אך ורק בביטוח החובה לכלי רכב שונים.

מה צריך לדעת על ביטוח חובה הפול?

פקודת ביטוח רכב מנועי מחייבת כל נהג להיות מכוסה ע"י פוליסת ביטוח חובה לרכב, הביטוח יכסה כל מצב של תשלום פיצויים לאדם שנפגע מתאונת דרכים שנגרמה על ידי נהג מורשה ברכב המבוטח וכן על נזקי הגוף של הנהג עצמו ונוסעי הרכב ולכן הוא חשוב, הרי תאונות קורות כל הזמן גם אם אנחנו נהגים זהירים מאוד שלא רוצים לפגוע באף אחד. ביטוח זה לא מבטח נזקי רכוש, אלא גוף בלבד ומטפל בסוגיית הפיצויים שנדרשים בכל תאונה כזאת.

נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק משום שאז אין מי שישלם את המחיר הגבוה של הטיפולים ואובדן כושר העבודה בעקבות זאת. ביטוח רכוש ותוספות אחרות כגון מנוי גרירה, פנסים ומראות ועוד,  אפשר לעשות בחברות אחרות ללא קשר לביטוח החובה.

מומלץ לדאוג לכך שתהיה חפיפה בתקופה של פוליסת הרכוש לפוליסת ביטוח החובה וכך יהיה יותר קל לזכור לחדש את הביטוח כשהוא יסתיים באותו הזמן.

לפרטים ומידע נוסף מחשבון ביטוח חובה הפול

 

הפול ביטוח רכב חובה

אז למה לא לבטח את כולם בביטוח חובה לרכב בחברת ביטוח רגילה?

אתם בוודאי אומרים לעצמכם שהנהג שומר על עצמו ועל הרכב שלו מפני תאונות ומשתדל לא להיקלע לתאונות רבות, מקפיד לא לחזור שוב ושוב על טעויות שגורמות לו לעשות תאונות ו/או עבירות תנועה ולקבל שלילת רישיון או להפעיל את פוליסת הביטוח שלו, אך לא תמיד הוא מצליח.

במקרים כאלו נוצרת הבעיה שמונעת ממנו ביטוח חובה בחברה מסורתית כי אלה הנהגים שחברות הביטוח מסרבות לבטח.

חברת "הפול" לקחה על עצמה למלא את התפקיד הזה והיא מציעה לנהגים כאלה את הביטוח במחיר מפוקח. זה קורה גם עם בעלי אופנוע שלא יכולים להיות מבוטחים בביטוח חובה בחברה רגילה בגלל הסיכון הגבוה שצפוי להם לפי הסטטיסטיקה וזה נקרא ביטוח חובה שיורי והוא מבטיח פיצויים לכל נפגע תאונה כזאת.

הפול פוליסת ביטוח חובה לרכב 

ביטוח אופנועים וקטנועים

רכב דו גלגלי מעורב יותר בתאונות וזה מוכח סטטיסטית, לא משנה מי אשם בכך.

אופי הרכב והנהיגה בגוף חשוף הופכים את הפגיעות לקשות יותר ואת הנזקים לנזקים גדולים יותר. זאת הסיבה שחברות הביטוח לא מבטחות רוכבי קטנועים ואופנועים וניתן לבטח ביטוח חובה רק ב"הפול".

הביטוח לאופנועים וקטנועים הוא אותו ביטוח חובה, אבל רק יקר יותר גם אם הנהגים זהירים ולא היו מעורבים בתאונה.

ביטוח כלי צמ"ה

ביטוח צ.מ.ה (ציוד מכני הנדסי)

שגשוג כלכלי וביטחון תעסוקתי ניכרים בדרך כלל לפי רמת הפעילות במשק, באתרי סחר ובנייה, בנמלי היבוא והיצוא ובמרלוגים למיניהם. המשותף לכולם הוא השימוש בציוד מכני

דילוג לתוכן