המדריך המלא להגשת תביעת רכב

יש תרחישים בחיים שכדאי להתכונן אליהם מראש כדי שברגע האמת תוכלו להתמודד איתם על הצד הטוב ביותר

מה אם כלי הרכב שמשרת אתכם נאמנה נגנב, או שאולי הייתם מעורבים בתאונת דרכים – האם עליכם לתבוע את הביטוח? מתי אפשר לתבוע את הביטוח של צד ג' ואיזה טפסים בכלל עליכם להגיש? קראו את המדריך הבא לכל מקרה שלא יהיה:

גניבת רכב

יצאתם לחניה וגיליתם שכלי הרכב שלכם איננו, וידאתם שחניתם על פי חוק וכלי הרכב בוודאות לא נגרר או נלקח על ידי בן משפחה – אתם ככל הנראה מתמודדים עם אירוע גניבה. שימו לב כיצד עליכם לפעול:

 • ראשית דווחו על הגניבה לשני הגורמים הבאים: משטרת ישראל ומחלקת התביעות שלנו בטלפון 03-6181111.
 • רכשתם כיסוי ביטוחי למקרה גניבה? חברת הביטוח תשפה אתכם בגין ערך המכונית. במקרה כזה אפשר יהיה לבטל רק את ביטוח החובה אך לא את ביטוח המקיף.
 • זמן קבלת תגמולי ביטוח בגין גניבה הוא בין 30 ל-45 ימים על פי תנאי הפוליסה.

תאונת דרכים

תאונת דרכים היא אירוע לא פשוט להתמודדות, בטח כאשר נגרם נזק לכלי רכב, ועל אחת כמה וכמה אם נפצעתם בעצמכם. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן עבורכם. אז מה עושים במקרה של תאונה?

אלו הם הצעדים החשובים:

 1. תיעוד: רשמו את פרטי התאונה: מיקום, תיאור האירוע, פרטי הרכבים המעורבים, פרטי הנהגים המעורבים ופרטי חברות הביטוח שלהם וכן פרטי עדים לתאונה אם ישנם. צלמו כמה שיותר פרטים: רישיון רכב, פוליסות ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף, נזקים שנגרמו לרכבים, מיקום הרכבים ואזור התאונה, צילומי הכביש ותמרורים. כל אלו יסייעו לכם במקרה של מחלוקת.
 2. גרירה למוסך: אם הנכם מבוטחים בביטוח מקיף, וכלי הרכב שלכם אינו כשיר לנסיעה עליכם להזמין גרירה למוסך המטפל, רצוי למוסך הסדר של חברת הביטוח. כך במקרה ותחליטו לתבוע את הביטוח תוכלו לשלם השתתפות עצמית מופחתת וליהנות מהטבות נוספות. בדקו בפוליסת הביטוח או בסמוך לה האם רכשתם מנוי לשירותי גרירה. 
 1. נפצעתם? גשו לרופא להיבדק ולקבל טיפול רפואי.
 2. הגשת תביעה: התקשרו אלינו כדי לדווח על התאונה ולהתייעץ בנושא התביעה למספר הטלפון: 03-6181111

מי אשם בתאונה?

עברתם תאונה עצמית, אין לכם את פרטי צד ג' או שפשוט לא ברור מי גרם לתאונה? אם יש לכם ביטוח מקיף לרכב – אלו בדיוק המקרים בהם הוא יכול לעמוד לטובתכם. כדי לתבוע את ביטוח המקיף שלכם ראשית התקשרו אלינו ודווחו על התאונה בטלפון: 03-6181111. כמו כן עליכם להזמין שמאי, עדיף מרשימת השמאים של חברת הביטוח. יהיה עליכם לשלם למוסך בעצמכם בגין התיקון, שכן קבלת הכסף מתבצעת עד 30 יום מקבלת מסמכי התביעה בחברת הביטוח. אם כלי הרכב לא מתאים לתיקון בשל אובדן להלכה או אובדן מוחלט – הכסף יועבר אליכם עד 45 יום מקבלת המסמכים.

אם התאונה נגרמה באשמת צד ג' תוכלו לתבוע את הנזקים שנגרמו לכלי הרכב שלכם מחברת הביטוח של הצד האשם. לשם כך עליכם לשלוח אלינו את המסמכים הבאים:

 • טופס הודעה על תאונה.
 • דוח שמאי בגין נזקי התאונה.
 • חשבונית תיקון מקורית אם רכבכם תוקן.
 • פרטי כלי הרכב הפוגע כולל חברת הביטוח שלו וצילום צ'ק.

אם התשלום מתעכב, או שעליכם לשלם לשמאי ולמוסך ואינכם יכולים להמתין לקבלת הכסף מחברת הביטוח של הצד השלישי עומדות בפניכם כמה אפשרויות נוספות: תוכלו לתבוע את כלי הרכב האשם בתאונה בלי לתקן את הנזק, וכך לא להיכנס לסיכון כספי. אם רכשתם ביטוח מקיף תוכלו לתבוע את הפוליסה  ולאחר מכן לתבוע את צד ג' בגין הפסדים שנגרמו לכם או יגמרו לכם בעתיד כמו השתתפות עצמית או עליית פרמיה עתידית.

יכול להיות שלצד ג' אין כיסוי ביטוחי, או שהוא אינו מודה באשמה או בנזק או שהתביעה נדחתה מסיבות אחרות. במקרה כזה עומדות בפניכם שתי אפשרויות: האחת היא לתבוע את פוליסת ביטוח המקיף שלכם, אם רכשתם כזו, והאפשרות השנייה היא לתבוע את צד ג' בבית המשפט.

נפגעתם בגופכם?

ביטוח החובה שרכשתם מכסה את ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם עקב התאונה, את הפסד ימי העבודה וכן פיצוי בגין הכאב והסבל שנאלצתם לעבור.

תחום נזקי הגוף הוא תחום מורכב, רחב היקף אשר מתייחס לסוגיות משפטיות רבות כמו תאונת עבודה, הפסד שכר עתידי וכיוצא בזה. בתביעות נזקי גוף תדרשו להוכיח את פגיעתכם באמצעות חוות דעת רפואית של מומחים. לחוות הדעת הרפואיות משמעויות רבות בכל הנוגע לצורך הוכחת הקשר בין הנזק לבין התאונה, הוכחת חומרת הנזק, נכויות ועוד, והן יכולות להשפיע רבות על תוצאות התביעה. עבודה טובה ויסודית בכל הנוגע לחוות הדעת, לאופי הטיפול ותיעוד הרפואי תסייע לכם לקבל שיעור פיצוי הולם. על כן, לפני שאתם ניגשים לתבוע את ביטוח החובה אנו ממליצים לכם לפנות לייעוץ במשרדנו.

דילוג לתוכן