בין אם אתם זוג צעיר, או משפחה שהגיעה לנחלה והחליטה לרכוש דירה, סביר להניח שגם אם הפרוטה נמצאת בכיסכם, תצטרכו לקחת משכנתא. משכנתא היא ההתחייבות הכלכלית המשמעותית הגדולה בחייהם של אנשים רבים, זוהי התחייבות ארוכת טווח שאין להשתחרר ממנה  גם חלילה כאשר בני זוג נאלצים להיפרד, או שהלווה אינו יכול לעמוד בתשלומים. כולכם יודעים מהי משכנתא – זוהי הלוואה לדירה אשר הלווה מתחייב להחזיר לבנק בתנאים שנקבעו בחוזה, אך בהלוואה זו, גם הבנק לוקח על עצמו סיכון לא מבוטל ועל כן מעוניין בהחזר ללא סיכונים מיותרים. אי לכך, הבנק עשוי לחייב את הלווה בלקיחת ביטוח משכנתא הממזער את סיכוני הבנק למינימום ההכרחי. מהו ביטוח משכנתא? כמה עולה ביטוח משכנתא? מהם הביטוחים הנלווים? אנו כאן על מנת להעניק לכם מורה נבוכים.

ביטוח משכנתא

כפי שנזכר למעלה, הבנק מלווה לנו סכום לא מבוטל להגשמת החלום שלנו – רכישת נכס והלוואה אשר צריך להחזיר. אך החיים דינאמיים ועלולים להציב את הלווה ואת הבנק במצבים רבים המקשים על החזרי המשכנתא הסדירים. לכן, הבנק מעוניין כי לצד המשכנתא, אנו נבטח את ההשקעה שלו בנו, בביטוח משכנתא. ביטוח המשכנתא יורכב משני ביטוחים נפרדים: ביטוח חיים המכסה את הבנק במקרה שאחד הלווים נפטר וביטוח מבנה על הנכס עצמו המכסה את הבנק מפני סיכונים העלולים לפגוע בשווי הנכס עצמו.

ביטוח חיים

במידה ואדם הלווה משכנתא הולך לעולמו, יש סכנה כי קרוביו לא יעמדו בנטל החזר הלוואה בעלת סכום כה גדול כמשכנתא, לכן בביטוח משכנתא, סעיף ביטוח החיים דואג כי חברת הביטוח תשלם את הפירעון הנותר מהמשכנתא. ההחזר החודשי של הפרמיה, דהיינו תשלום ביטוח החיים, משתנה לפי מצבו האישי של כל אחד מאיתנו ומורכב מפרמטרים כגון – גובה המשכנתא, גובה ההחזר החודשי, אורך תקופת המשכנתא, גיל, מקצוע ועיסוקו, וכמובן במצבו הבריאותי של הלווה בזמן לקיחת המשכנתא. לדוגמא – האם הוא מעשן, ההיסטוריה משפחתית העלולה להשפיע על מצבו וכיוצא באלו. גובה ההחזר עבור ביטוח חיים במסגרת ביטוח המשכנתא משתנה ומותאם ליתרת ההחזר על המשכנתא וגיל המבוטח. בביטוח החיים הנכלל בביטוח המשכנתא, הבנק נקרא "מוטב בלתי חוזר" והמשמעות היא שהכסף שלא שולם מהלווה מכל סיבה שהיא, יוחזר אליו לפני הכל ללא אפשרות לשינוי. כך הבנק מבטיח כי יקבל את החזר ההשקעה שלו בלווים.

ביטוח משכנתא לבטח את העתיד

ביטוח מבנה

רכשתם נכס במזל טוב וקיבלתם הלוואה למשכנתא. הטבע ויד המקרה לא מודעים להלוואה שלקחתם ועלולים לגרום לנזק בביתכם החדש – שריפה, רעידת אדמה, הצפה ובלאי טבעי.
הבנק מעוניין לשמר את ההשקעה שלו בנכס ולכן הסעיף השני בביטוח המשכנתא יהיה "ביטוח מבנה למשכנתא" ונועד לכסות אתכם ואת הבנק במקרה של כח עליון ונזקים שיכולים להגרם לנכס מכל סיבה שהיא. ביטוח זה יוגבל עד גובה המשכנתא – אם רכשתם דירה במיליון שקלים אך לקחתם הלוואה של חצי מיליון שקלים, ביטוח מבנה למשכנתא יכסה רק את סכום המשכנתא – חצי מיליון שקלים.

השורה התחתונה – מחיר ביטוח משכנתא

אחרי שהבנו שאין מנוס מביטוח משכנתא וודאי תרצו לדעת כמה עולה הביטוח. כפי שנזכר למעלה, ביטוח משכנתא הינו ביטוח משתנה ומותאם לתקופה ולפרמטרים שמנינו. החלק בביטוח המשכנתא המורכב מביטוח חיים יתחיל ב 60 שקלים במהלך התקופה יכול לטפס לכמה מאות בודדות וירד שוב בצמוד להחזרי המשכנתא עצמם. עבור החלק הנוסף המורכב מביטוח מבנה, תשלמו סכום חודשי קבוע שייקבע בהתאם לשווי הנכס. גם ביטוח מבנה נע בין עשרות שקלים עד מאות בודדות. על מנת לקבל את תמהיל ביטוח המשכנתא הטוב ביותר עם התנאים והמסלול הטוב ביותר עבורכם, תוכלו להיוועץ באתר ובמומחים שלנו הזמינים לכם על מנת שתעשו את הבחירה החשובה בחייכם, בחוכמה ובקלות.

דילוג לתוכן