רוכבי אופנוע – כדאי שתכירו את שירותי התביעה שעומדים לרשותכם

אין לנו כל דרך לדעת מתי הנסיעה השגרתית שלנו על האופנוע תסתיים בתאונה לא נעימה, או אם חלילה נגלה יום אחד שהאופנוע שלנו נגנב. אירועים כאלו מתרחשים על בסיס יום-יומי, ויש להם השלכות כלכליות ואישיות לא פשוטות בכלל, אך ככל שהביטוח שלכם רחב יותר, כך גם הנזק הכלכלי קטן

שירותי התביעות השונים מספקים לכם מספר אפשרויות שיגנו עליכם מבחינה כלכלית ויסייעו לכם לקבל את מה שמגיע לכם במקרים שונים:

תאונת דרכי​ם

רגע אחד של חוסר תשומת לב או נהג לא זהיר והנסיעה שלכם עלולה להסתיים בתאונה ואף בפגיעת גוף. אין ספק שמדובר באירוע לא פשוט, אך אם תפעלו נכון מול חברות הביטוח תוכלו להיות שקטים.

ראשית כדאי שתתעדו את כל פרטי התאונה: מיקום הרכבים ואזור התאונה, תיאור האירוע, פרטי הרכבים המעורבים, פרטי הנהגים המעורבים, פרטי חברות הביטוח שלהם וכן פרטי העדים לתאונה אם ישנם.

תמונות של כמה שיותר פרטים יסייעו לכם במקרה של מחלוקת ועל כן צלמו את רישיון כלי הרכב ופוליסת הביטוח של צד ג', צלמו נזקים שנגרמו לאופנוע שלכם ולצד ג' וצלמו את מיקום כלי הרכב המעורבים, את הכביש ואת תמרורים.

אם לאחר התאונה האופנוע אינו כשיר לנסיעה תאלצו לגרור אותו למוסך המטפל שלכם. אם אתם מנויים לשירותי גרירה של חברת ״זברה״ תוכלו להתקשר למוקד "זברה" בטלפון: 050-9090134.

במידה שנפצעתם רצוי שתיגשו לרופא לבדיקה וטיפול רפואי.

כשתוכלו, אל תשכחו להתקשר אלינו כדי לדווח על התאונה למספר: 03-6181111 ואנו נספק לכם מידע מלא ומתן ייעוץ בנושא התביעה.

מי אשם בתאונה?

לא תמיד ברור מי גרם לתאונה, לעיתים אתם לא יכולים לקבל את פרטי צד ג' ובמקרים אחרים מדובר בתאונה עצמית. למקרים אלו כדאי שתהיו מבוטחים בביטוח מקיף.

כדי לתבוע את הביטוח המקיף, אחרי שדיווחתם על התאונה עליכם להזמין שמאי, עדיף מרשימת השמאים של חברת ביטוח המקיף. תדרשו לשלם למוסך בגין התיקון ואת תשלום התביעה תקבלו עד 30 יום מקבלת מסמכי התביעה בחברת הביטוח. אם האופנוע שלכם מוגדר במצב אובדן להלכה או אובדן מוחלט ואי אפשר לתקן אותו, קבלת הכסף תתבצע עד 45 ימים מיום קבלת המסמכים.

כשהתאונה נגרמת באשמת צד ג', תוכלו לתבוע את הנזקים שנגרמו לאופנוע שלכם מחברת הביטוח של צד ג'. לשם כך יהיה עליכם להשלים טופס הודעה על תאונה אותו תוכלו להשלים טלפונית אצלנו במוקד התביעות, כמו כן נבקש מכם דוח שמאי בגין נזקי התאונה ואת פרטי כלי הרכב הפוגע, חברת הביטוח שלו וצילום צ'ק שלכם. אם האופנוע שלכם עבר תיקון שלחו אלינו גם את חשבונית התיקון המקורית.

יכול להיות שלצד ג' אין כיסוי ביטוחי או שהוא אינו מודה באשמה ו/או בנזק או שהתביעה נדחתה מסיבות אחרות- במקרה כזה עומדות בפניכם שתי אפשרויות: האחת היא לתבוע את פוליסת ביטוח המקיף שלכם, אם רכשתם כזו, והאפשרות השנייה היא לתבוע את צד ג' בבית המשפט.

פגיעת גוף

פוליסת ביטוח החובה שלכם מכסה את ההוצאות הרפואיות שנגרמו לכם עקב תאונה, את הפסד ימי העבודה וכן תפוצו בגין הכאב והסבל שנגרם לכם. אם רכשתם ביטוח חובה עם השתתפו עצמית אתם תקבלו תשלום בעבור הפסד ימי עבודה החל מהיום השמיני והפיצוי בגין כאב וסבל ישולם בניכוי סכום של 12,500 ₪ או 25,000 ₪ בהתאם לפוליסה שרכשתם.

תחום נזקי הגוף הוא תחום מורכב, רחב היקף אשר מתייחס לסוגיות משפטיות רבות כמו תאונת עבודה, הפסד שכר עתידי וכיוצא בזה. בתביעות נזקי גוף תדרשו להוכיח את פגיעתכם באמצעות חוות דעת רפואית של מומחים. לחוות הדעת הרפואיות משמעויות רבות בכל הנוגע לצורך הוכחת הקשר בין הנזק לבין התאונה, הוכחת חומרת הנזק, נכויות ועוד, והן יכולות להשפיע רבות על תוצאות התביעה. עבודה טובה ויסודית בכל הנוגע לחוות הדעת, לאופי הטיפול ותיעוד הרפואי תסייע לכם לקבל שיעור פיצוי הולם. על כן, לפני שאתם ניגשים לתבוע את ביטוח החובה אנו ממליצים לכם לפנות לייעוץ מקצועי.

גניבת אופנוע

במידה שהאופנוע שלכם נגנב ייתכן ותוכלו לקבל על כך פיצוי, וזאת אם רכשתם כיסוי ביטוחי למקרה גניבה. ראשית עליכם לדווח על הגניבה למשטרת ישראל ולאחר מכן עליכם לעדכן את מחלקת התביעות שלנו באירוע בטלפון 03-6181111.

את הביטוח תוכלו לבטל ולקבל החזר כספי בגין תקופת הביטוח שנותרה. אם רכשתם כיסוי ביטוחי למקרה גניבה חברת הביטוח תשפה אתכם בגין ערך האופנוע בניכוי השתתפות עצמית. שימו לב שבמקרה זה תוכלו לבטל רק את ביטוח החובה אך לא את הביטוח המקיף. זמן קבלת תגמולי ביטוח בגין גניבה הוא בין 30 ל-45 ימים על פי תנאי הפוליסה.

ביטוח כלי צמ"ה

ביטוח צ.מ.ה (ציוד מכני הנדסי)

שגשוג כלכלי וביטחון תעסוקתי ניכרים בדרך כלל לפי רמת הפעילות במשק, באתרי סחר ובנייה, בנמלי היבוא והיצוא ובמרלוגים למיניהם. המשותף לכולם הוא השימוש בציוד מכני

ביטוח למאמני כושר

ביטוח למאמני כושר

ספורט נחשב בדרך כלל לבריא וכל אימון גופני מחייב עבודה אינטנסיבית על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. ברור למה חלק טבעי והגיוני מהאימון הוא כאבי שרירים

דילוג לתוכן