אין רוכב שלא מכיר את ההרגשה החופשית והמשחררת של לעלות על הכלי ופשוט לרכב. זו הסיבה העיקרית בגללה אנו עושים רישיון לאופנוע מלכתחילה, יחד עם הנוחות שמגיעה עם החיים במרכזים עירוניים עמוסים או צורך תעסוקתי כאיש משלוחים. אנו גם נוטים לשכוח שיחד עם החוויה הזאת מגיעה אחריות חדשה, שונה מחוויית הנהיגה ברכב פרטי, כלפי הסביבה שלנו ובמיוחד – כלפי עצמנו, וכשמדברים איתנו על "ביטוח חובה" או "איפה הכי משתלם לעשות ביטוח אונליין", אנו נוטים למסמס את הנושא. אחרי הכל "לנו זה לא יקרה", נכון? אז בשביל לשנות את זה, ריכזנו עבורכם מדריך מקיף שהוא חובה לכל רוכב אופנוע, חדש או ותיק, שיכיל את כל הפרטים שכדאי לכם לדעת על ביטוח לאופנוע.

ביטוח חובה לאופנוע – הרבה יותר מחובה

קודם כל, כי ביטוח החובה לאופנוע הוא חובה. לנהוג בכל כלי רכב ללא ביטוח היא עבירה על החוק, לא משנה אם אתה רוכב אופנוע, סייר על ג'יפ או בעל מאזדה 3. שנית, ביטוח חובה לאופנוע מכסה לא רק אתכם ואת הרוכבים שלכם בכל מקרה של פגיעה גופנית כתוצאה מתאונת דרכים, אלא גם את הולכי הרגל איתם אתם באים במגע וקרבה על בסיס יומיומי. בעוד שאין בכוח ביטוח החובה לאופנוע למנוע תאונות – הוא בהחלט עזר פיננסי משמעותי שיכול למנוע מכם ומהיקרים לכם הוצאות כספיות בשווי אלפי שקלים ויותר.

הפיל בחדר – עלויות ביטוחי אופנועים

ביטוח חובה לאופנוע הוא מביטוחי הרכב היקרים בשוק הפרטי. הסיבה נעוצה ברמת הסיכון הכרוכה ברכיבה על הכלי – כרוכב אופנוע אתה חשוף הרבה יותר לתאונות ופציעות חמורות מאשר נהג משאית או רכב פרטי (פי 16!). עם זאת, מחירי ביטוח החובה משתנים בהתאם לקטגוריית המשקל של האופנוע, גיל והיסטוריית הרוכב, ואביזרי הבטיחות המותקנים בעת הרכיבה – כך שמחירים גבוהים הם אינם גזירה משמים, וככל שתקפידו לנהוג בזהירות, כך תוכלו להפחית את מחיר הביטוח.

"השתתפות עצמית" גבוהה, תעריפים נמוכים

לאחרונה, ביטוח החובה לאופנוע השתנה כך שמחירו יורד במידה והמבוטח מעלה את ההשתתפות העצמית שלו ל-25,000 ש"ח. נשמע הרבה? אתם צודקים – רובן המוחלט של תביעות הנזקים האישיים לא עולות על סכום זה, ולכן בעוד שעל הנייר אתם מקבלים הנחה על דמי הביטוח, בטווח הרחוק החלטה זאת עלולה לעלות לכם הרבה יותר משווי ההנחה.

כיסית את עצמך – עכשיו כסה את האופנוע

גניבות הן לא רק מכת היישובים הקטנים הקרובים לקו הירוק – רוב גניבות האופנוע קורות דווקא בערים המרכזיות, וגם אם הצלחת לתפוס את הגנב ולהחזיר את האופנוע רובן גורמות נזק פיזי לכלי. כדי להבטיח את ביטחון האופנוע שלנו, במיוחד לאלה מאיתנו שמסתמכים על האופנוע שלנו לפרנסתם, מומלץ להוסיף גם ביטוח מקיף לאופנוע יחד עם שירותי איכון ומניעת גניבות.

ביטוח אופנוע

 

אז החלטת לרכוש ביטוח לאופנוע

קודם כל – כל הכבוד! כמו שהבנו, ביטוח חובה, מקיף וצד ג' לאופנוע שונים מביטוחי רכב. השוני מתחיל בחברה המבטחת – שעבור רוב ביטוחי האופנועים נקראת "הפול". הפול מחשבת את תעריף הביטוח לכל אופנוע לפי מאפייני הנהג והאופנוע השונים ומבטחת אותם בהתאם. מחשבון הפוליסה של הפול הוא כלי השוואתי מצוין לבדיקת פוליסת ביטוח האופנוע שלכם.

לכסות את כל צדדי הביטוח

פעם אולי היה מספיק לבטח את כלי הרכב והנהגים, אבל חידושים בעולם פוליסות ביטוחי האופנועים הביאו איתן הרבה תוספות לביטוח המקיף, כמו שירותי גרירה בחירום. ישנו גם ביטוח צד ג' לאופנועים, שיכסה נזקים לרכוש שנגרם על ידי האופנוע שלכם. במיוחד בערים צפופות בהולכי רגל ונהגים, ביטוח צד ג' יכול להיות גורם משמעותי בחיסכון שלכם לטווח הרחוק.

איפה הכי משתלם לעשות ביטוח לאופנוע?

היום, ביטוח אופנועים אונליין היא דרך מהירה ופשוטה לדאוג לביטוח הכלי שלך, ורוב חברות הביטוח מציעות שירותי ביטוח אונליין באתרים שלהן. עם זאת, ברוב המקרים אתה לא יודע מי נמצא בצד השני, ואיזו תמיכה באמת תקבל מסוכנות הביטוח שלך ברגע האמת. לכן, אם אתם כן בוחרים בביטוח אופנוע אונליין, מומלץ להשתמש בשירותים של חברות המספקות לא רק פוליסות – אלא ליווי מלא ואישי מול נציגי חברות הביטוח במקרים של תאונות או תביעות.

בסופו של דבר, ביטוח חובה או מקיף לאופנוע לא ימנע מקרים מצערים כמו תאונות או גניבות, אבל הוא דווקא אצל נהגי האופנוע הוא הכרחי בווידוא שלא משנה מה יקרה לאופנוע שלכם, שגרת החיים שלכם תפגע בצורה המינימלית ביותר. כדי שתוכלו לחזור לכביש, בראש שקט ובטוח.

ביטוח כלי צמ"ה

ביטוח צ.מ.ה (ציוד מכני הנדסי)

שגשוג כלכלי וביטחון תעסוקתי ניכרים בדרך כלל לפי רמת הפעילות במשק, באתרי סחר ובנייה, בנמלי היבוא והיצוא ובמרלוגים למיניהם. המשותף לכולם הוא השימוש בציוד מכני

דילוג לתוכן