אנחנו נזהרים בכביש, שומרים על הבריאות, מקפידים על קלה כחמורה ועדיין, כל אחד מאיתנו חשוף ופגיע ושנייה אחת של חוסר תשומת לב או חוסר מזל ואנו עלולים למצוא עצמנו חווים פגיעה פיסית שתגביל את יכולתנו לתקופה, או במקרים מצערים, לכל החיים. מלבד עלויות הטיפול במקרים רבים של תאונות, הנפגע בתאונה עלול לאבד את היכולת לעבוד, או לתפקד בחיי היום יום כראוי ויזדקק לסיוע כלכלי ורפואי.

 ביטוח תאונות אישיות נועד על מנת להגן עלינו במקרה של פגיעה בלתי צפויה ומה ההבדל בינו לבין ביטוח בריאות ואיזה מסלול מומלץ?

מהו ביטוח תאונות אישיות?

רבים טועים לחשוב כי ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח בריאות, כאשר בפועל זהו בעצם ביטוח חיים, אבל לא ממש. נסביר – זהו ביטוח המיועד לכסות על המבוטח במקרים של תאונה, נכות או אובדן כושר עבודה אך הפוליסה אינה כוללת טיפולים רפואיים, ניתוחים, עלויות אשפוז או שירותי סיעוד במקרים של נכות חמורה, לכן נדגיש כבר כאן, כי ביטוח תאונות אישיות איננו ביטוח בריאות ואינו מחליף את הצורך בביטוח בריאות אשר בתורו מכסה עבורכם ניתוחים ותרופות מחוץ לסל. ביטוח תאונות אישיות מעניק לכם סכום שנקבע בביטוח במידה והתרחש אחד מן המצבים הכתובים בפוליסה האישית שלכם. כל פוליסה מורכבת באופן אישי כאשר חלק יבטחו אתכם מתאונות רק בישראל ויש כאלו המרחיבות את הפוליסה לכל מקום בעולם. אם כך הבנו כי ביטוח תאונות אישיות הינו ביטוח נפרד מביטוח בריאות המכסה את המבוטחים במקרים ספציפיים. ניתן לרכוש אותו ולהוסיף אותו לביטוח שכבר יש לכם. בניגוד לביטוחים אחרים ניתן לרכוש כמה פוליסות נפרדות של ביטוח תאונות אישיות ולהפעיל את כל הפוליסות בו זמנית זאת בניגוד לביטוחים אחרים שלא ניתן להפעילם במקביל.

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות – הביטוח שלכם מפני הלא נודע.

כפי שאמרנו בפתח הדברים, אין לדעת מה ילד יום ואין לדעת מתי יתרחש אירוע מצער שישנה את שגרת חייכם. לעיתים משפחות שלמות נכנסות לחובות בשל תאונה לא צפויה שקרתה למפרנס הראשי – מלבד אובדן כושר העבודה, הטיפולים והוצאות הכרוכות בטיפול בנפגע, עלולים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים כאשר ההכנסה נפגעה אנושות אף היא. אם אמרתם לי זה לא יקרה ולא הכנתם עצמכם מבעוד מועד אתם עלולים למצוא את עצמכם מול חובות ענק, בעוד שאם רכשתם ביטוח תאונות אישיות אתם זכאים מידית לסכום כסף לא מבוטל, שיסייע לכם לצלוח את התקופה הקשה. רבים מוותרים על הצורך החשוב בביטוח תאונות אישיות ורק לאחר תאונה מבינים עד כמה ביטוח זה יכול היה לשנות את חייהם ומצבם. במקרה של אובדן כושר עבודה או נכות זהו ביטוח שלא יסולא בפז. אם קרה הגרוע מכל, ביטוח תאונות אישיות מפצה את המשפחה גם במקרה של מות המבוטח, כך שביטוח זה אינו חשוב רק לכם אלא לכל משפחתכם וכאנשי משפחה אחראיים, זהו ביטוח שאינכם יכולים להרשות לעצמכם לוותר עליו.

ביטוח תאונות אישיות במקרה של שברים.

במסגרת ביטוח תאונות אישיות, ישנו ביטוח שברים וכוויות. חובבי ספורט וספורט אתגרי מכירים ביטוח זה מקרוב והם מרבית הרוכשים שלו. זהו ביטוח תאונות אישיות המכסה את המבוטחים במקרה של שברים שקרו כתוצאה מפעילויות שונות – מריצה ועד רכיבה על אופניים או טיפוס הרים. הביטוח מכסה גם כוויות – מכוויות במקום העבודה ועד כוויות מחומרים כימיים בביתכם. ביטוח שברים הינו הסיבה העיקרית שבגינה רוכשים אנשים ביטוח תאונות אישיות לכן עליכם לוודא כי הסעיף הזה בפוליסה שלכם מכסה את כלל האפשרויות בהן תצטרכו להפעיל את הפוליסה וכן לצד זאת באילו מצבים חברת הביטוח יכולה להימנע מתשלום. לכן, כאשר אתם רוכשים ביטוח תאונות אישיות שימו לב להחרגות – מקרים שאינם כלולים בפוליסה. לכל חברת ביטוח יש מסלול מותאם אישית למבוטח של ביטוח תאונות אישיות ועל מנת לקבל את הכיסוי הטוב ביותר עבורכם, עתידכם ומשפחתכם כדאי לקבל את מלא המידע מאנשי מקצוע המומחים בתחום וליצור עמנו קשר.

דילוג לתוכן