בין אם הקמתם השנה עסק עצמאי קטן או שבבעלותכם עסק רווח בן כמה שנים, אם אתם מתנהלים מתוך משרד או חנות פינתית, אם אתם עובדים לבד או מעסיקים צוותים שלמים – ככל הנראה שאתם נשענים על העסק שלכם כמו אויר לנשימה. אתם לא צריכים לשמוע מאיתנו עד כמה חשובים העסקים הקטנים, בעיקר לקהילות בהן הם נמצאים, או כמה קשה זה להחזיק ולפתח עסק. ברירת המחדל של כל בעל עסק צריכה להיות התפתחות והתרחבות, וכדי שתוכלו לעשות זאת בראש שקט אתם צריכים מישהו שידאג לכם ברגע שמשהו במנגנון העסקי שלכם מסתבך. בשביל זה, אתם צריכים ביטוח עסקים.

מגדול עד קטן – חשיבות ביטוח עסקים

מאחורי העסק שלכם עומדים לא רק אתם. עסקים קטנים ובינוניים אחראיים לפרנסתם של כמעט 2 מיליון מהעובדים בארץ, ומהווים את עמוד השדרה העסקי של המדינה, עם מעל ל-99% מסך בתי העסק. עבור עוסק עצמאי מדובר במקור ההכנסה המרכזי עבור משק הבית, ואפילו עבור עסק קטן או בינוני מדובר בעד 100 עובדים אשר משקי הבית שלהם תלויים בהצלחה ובביטחון העסק שלך. ביטוח עסקים, וביטוח עסקים קטנים בפרט, בראש ובראשונה בא להבטיח את היכולת שלך כבעל עסק לעמוד בפני הסיכונים הכלכליים הפוטנציאליים אשר עלולים לאיים על כל הנפשות שהעסק שלך עוזר להחזיק, ושלך מעל לכולן.

ביטוח עסקים

גם עסק קטן צריך כיסוי גדול

פוליסות הביטוח לעסקים קטנים משתנות בהתאם לאופי כל עסק, וטוב שכך. משרד לא צריך את כל הכיסויים שמסופקים למפעל, ומפעל מכיל הרבה יותר מאשר עסק של עובד אחד או שניים. עם זאת כל פוליסת ביטוח שמכסה עסקים קטנים או בינוניים, צריכה לכלול לפחות חלק מהסעיפים הבאים:

  • ביטוח תכולה 
  • ביטוח תאונות אישיות – למעסיק ולעובדיו
  • אובדן רווחים – פיצוי הפסדים במידה והעסק מושבת
  • ביטוח ציוד אלקטרוני – מחשוב, מכשירי סליקה; חלקים משמעותיים ורלוונטיים גם לעסקים קטנים
  • ביטוח כספים – בהעברות פיזיות או דיגטליות
  • חבויות מעסיק – פיצוי וכיסוי במקרה של תביעת עובד
  • ביטוח מבנה ושמשות
  • ביטוח צד ג' לנזקי גוף או רכוש

הניסיון מלמד שגם כשמדובר בביטוח עסק קטן, תביעה אחת, תקלה אחת יכולים לגרור הפסדים של אלפי שקלים ויותר. אפילו עלויות תביעה, דבר שרירותי שכל בעל עסק עלול להיחשף אליו במוקדם או במאוחר, יכולות להגיע לסכומים גבוהים. למרבה המזל, רוב פוליסות הביטוח לעסקים קטנים מכילות סעיפים לפיצויים עבור עלויות אלה.

חבות מעביד וצד ג'

ביטוח חבות מעביד הוא אחד הסעיפים המשמעותיים ביותר לכל בעל עסק המעסיק עובדים נוספים. חבות המעביד היא לא דבר של מה-בכך. מדובר בחובתכם כבעלי העסק לדאוג לפיצוי כל עובד שנפצע כשהוא מצוי בבית העסק, או במהלך עבודתו. סעיף חבות מעסיק בפוליסת ביטוח העסק שלכם יבטיח לכם כיסוי במקרה של תביעת עובד, כדי שהעסק שלכם לא יצטרך להיפגע כפליים – גם מאובדן העובד, וגם מההוצאות הכרוכות בכך.

ביטוח צד ג' הוא עוד ביטוח שלא כדאי להקל בו ראש. למרות שהאינסטינקט הראשוני יהיה לחשוב שביטוח צד ג' רלוונטי רק לעסקים בעלי תחלופה פיזית גבוהה של לקוחות, זה לא המקרה. ביטוח צד ג' לעסק יכסה, לדוגמא, בעלי מקצוע שונים הנפגעים במהלך ביצוע עבודתם בחנות או במשרד, או שכנים לבית העסק הטוענים שנפגעו מפעילותו. דוגמאות אלו הן רק חלק מהמקרים האפשריים לנזקי צד ג' עבור עסקים קטנים, אך הן עלולות להתפרש, בפועל, כהוצאה משמעותית.

ביטוח מהיר, מקצועי ומותאם אישית

אתר טאץ' ביטוח נמצא כאן כדי לתת לך את המענה המהיר ביותר לביטוח העסק שלך, בין אם הוא קטן או גדול, בצורה המהירה והמקצועית ביותר מבלי שתצטרך לצאת מהבית. מומחי הביטוח של טאץ' יסייעו לכם לאפיין ולמקד את צורכי העסק שלך, כדי שתקבל במהירות את הפוליסה הרלוונטית ביותר עבורך, ותוכל לחזור ולהתרכז במה שחשוב באמת – העסק שלך.

דילוג לתוכן